Přání k významnému životnímu jubileu


Vyšlo v časopise: Cesk Slov Neurol N 2009; 72/105(4): 330
Kategorie: Personalia

jp_33144_f_1
jp_33144_f_1

Doc. MUDr. Jiří Bauer, CSc., se narodil 12. srpna 1939, dožívá se tedy v plné pracovní aktivitě takřka neuvěřitelných 70 let. Je významnou osobností Hennerovy neurologické kliniky 1. LF UK a VFN a její kolektiv si jej váží nejenom pro hluboké odborné znalosti, ale i pro jeho nevyčerpatelnou energii a mladistvou aktivitu.

Jiří Bauer je vynikají učitel. Mezi jeho vděčné žáky se počítají nejen generace pracovníků Hennerovy kliniky, ale i řada dalších českých neurologů, kteří vyhledávají jeho přednášky jak kvůli jejich klinicky aktuálnímu obsahu, tak kvůli jeho nevšednímu řečnickému daru a umění zaujmout posluchače.

Jiří Bauer se zasloužil o vybudování prvního oddělení počítačové tomografie a později i jednotky neurointenzivní péče na Neurologické klinice 1. LF UK a VFN. Stále se na špičkové úrovni zabývá problematikou cévních onemocnění nervového systému. Jeho diagnostické zkušenosti jej činí nepostradatelným pracovníkem oddělení výpočetní tomografie. Pracuje aktivně ve výborech České společnosti pro trombózu a hemostázu a zejména cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti JEP, kde se významně podílí na vzniku všech moderních diagnostických a léčebných doporučení.

Vážený pane docente, milý Jiří, přejeme Ti k Tvým krásným narozeninám mnoho zdraví, spokojenosti a životního elánu.

Kolektiv Hennerovy neurologické kliniky


Štítky
Dětská neurologie Neurochirurgie Neurologie

Článek vyšel v časopise

Česká a slovenská neurologie a neurochirurgie

Číslo 4

2009 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se